Czy każda firma powinna mieć stronę internetową?

Czy każda firma powinna mieć stronę internetową?

Wielokrotnie spotykałem się z opiniami, że w dzisiejszych czasach to już jest niemożliwością, żeby nie mieć strony internetowej, oraz że firma bez strony internetowej nie istnieje. Generalnie często można spotkać się z opinią kreowaną przez twórców witryn www, że każda firma na sto procent powinna posiadać swoją stronę internetową.

Teraz spójrzmy na to z drugiej strony i zobaczmy, czy faktycznie tak jest. Dla przykładu: jest bardzo dużo programistów, którzy mają pozakładane działalności gospodarcze i pracują na kontraktach dla większych przedsiębiorstw czy też korporacji. Zadajmy sobie pytanie - czy taki programista (jako firma) potrzebuje mieć stronę internetową? Dodatkowo, sytuacja na rynku pracy programistów jest taka, że najczęściej ludzie Ci nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy i nie muszą w żaden sposób prezentować swoich umiejętności na zewnątrz w Internecie. Przykład ten pokazuje, że nie każda działalność gospodarcza koniecznie musi posiadać stronę internetową. Zresztą ta sama sytuacja dotyczy wszystkich podmiotów, które są podwykonawcami dla jednej konkretnej firmy i na tym opiera się cała strategia biznesowa.

Jeśli masz wątpliwość czy Twoja firma powinna mieć stronę internetową, zapytaj sam siebie "co bym zrobił, gdybym szukał informacji o takich usługach czy produktach jakie oferuje moja działalność?" Jeśli jedną z odpowiedzi jest "szukał bym informacji w Internecie" - to z całą pewnością tam też powinna znaleźć się Twoja firma. Jeśli dalej masz wątpliwości zapytaj innych osób co o tym sądzą lub zadaj pytanie nam, a z całą przyjemnością Ci doradzimy w tej kwestii.

FACEBOOK